مثلث برمودای ایران (ریگ جن)

ریگ جن منطقه‌ای کویری و دارای تپه‌های ماسه‌ای (تلماسه) در کویر مرکزی ایران است. این منطقه در جنوب سمنان، شرق دریاچه نمک، شمال چوپانان و انارک و غرب جندق قرار داشته و وسعتی در حدود 90000کیلومترمربع وسعت دارد.

این منطقه به دلیل وسعت زیاد و نداشتن چشمه یا چاه آب در گذشته محل عبور کاروان‌ها نبوده ریگ جن گستره ای است از شنزارهای روان. تا چشم کار می کند نمک است و ماسه و در بعضی مناطق باتلاق؛ باتلاق هایی که اگر شناختی از محل آنها نداشته باشید قطعا گرفتار میشوید. فرو رفتن در گل و لجن در ریگ جن شاید یکی از خطرناک ترین اتفاقاتی باشد که ممکن است گریبان گیر مسافران، البته مسافران ناوارد شود و آنها را به کام مرگ بکشاند.

از مسیر جندق به طرف ریگ جن پس از طی مسیری پر پیچ وخم، یک رودخانه خشک و عریض و بعد از عبور از رودخانه تا چشم کار می کند کوه ها و تپه های ماسه ای است.

محلی های این منطقه ،چوپان ها و ساربان ها معتقدند که اگر کسی پایش به ریگ جن برسد، بلافاصله ناپدید می شود!! حتی شترهای اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می رسند، می ایستند و به هیچ عنوان حرکت نمی کنند.
ریگ جن شگفت انگیزترین، اسرار آمیز ترین و ترسناک ترین منطقه ایران است با باتلاق های سهمگین که مرگ را برای هر موجود زنده ای به ارمغان می آورند.

منبع:سایت کویرها وبیابان های ایران

وب سایت علی پارسا

/ 2 نظر / 19 بازدید
انسان

[هورا][هورا][هورا][گل][گل][گل][گل][دست][دست][دست]

فطرتی

با سلام، ممنون از مطلب زیباتون. آموزنده بود.. ولی باید جای هیجان انگیزی باشه[لبخند]