آی مردم طبیعت زیبای ایران ناجی می خواهد!!

اکنون شاهد تکرار دوباره حکایتی  این چنین هستیم .حکایتی که تمام اعضای خانواده قصد  کشتن ونابودی  (مادرشان ) زمین ،  سرچشمه حیات  رادارند و عده ای به دنبال نوشدارو!

بارها وبارها شنیده ایم که این طبیعت و محیط زیست را  از گذشته وپدرانمان  ارث برده ایم  و برای فرزندانمان  به ارث می گذ اریم .طبیعت میراث بشریت است که به زمان تعلق ندارد وبا تخریب بی جا وبی رویه آن  نه تنها  به سنت ها  و زحمات پدرانمان پشت پا زده ایم بلکه فرزندان خویش را نیز از حقوق اولیه وطبیعیشان محروم ساخته ایم.

چند سالی ایست که دوستداران طبیعت  نگرانند ، بعضی افسوس   می خورند .عده ای علاوه بر افسوس ،تذکر هم می دهند وتمسخر  ونیشخند ها را به  جان می خرندوگروه سوم  علاوه بر انجام این دو مورد ،سعی در جبران کم توجهی دیگران دارند.دست به کار شده اند  تا زخم های وارد شده بر پیکره زمین را کمی  التیام بخشند و در گوشه و کنار کشور اقداماتی هرچند کوچک انجام می دهند.

برای شما هم بارها اتفاق افتاده است که سرخوش ازتماشای  طبیعت زیبای اطراف    به ناگاه   مناظری چون رها سازی بطری و ظروف یک  بار مصرف  در طبیعت   و پرتاب زباله از شیشیه اتومیبل   در سطح  و حاشیه جاده هاو... این سر خوشی  را از شما میرباید.آن دو افسانه نادانسته اتفاق افتاد ولی افسوس که این حکایت  با آگاهی کامل از عواقب  دردناک آن رخ می دهد.

آیا زمان آن نرسیده است تا   مردم کشور عزیزمان همسو با هم  به دنبال پیش گیری از فاجعه شوند؟

آیا زمان آن نرسیده است که در  تولیدواستفاده از ظروف یکبار مصرف  کمی تامل کنیم

آیا زمان آن نرسیده است که دانش آموزان و دانشجویان  ملزم به گذراندن دوره های آموزشی برای حفظ و نگهداری محیط زیست و طبیعت را داشته باشند ؟

آیا زمان آن نرسیده است که جوانان حداقل یک بار برای آموختن هزاران نیاموخته ،قدم در طبیعت گذاشته و آموخته هایشان را عملی کنند.

آیا زمان آن نرسیده است که گروهی از جوانان تحصیلکرده  دوران خدمت  سربازی شان را به عنوان حافظان طبیعت  سپری کنند.

اما مطمئن هستم که زمان  این رسیده است که با هم در پاکیزگی نزدیک ترین مکان در دسترس خودتان شرکت کنید با دوستان همفکر همراه شوید تا طبیعت زیبای کشور عزیزمان را پاکیزه  سازیم . 

اگر هم اکنون  شروع نکنیم فردا نوشدارو بعد از مرگ سهراب خواهد بود!!

/ 2 نظر / 14 بازدید
شیخ نهایی

راست میگویی بانو چه بگویم از این بطریهای یک بار مصرف لعنتی ! دل پری دارد شیخ ما ! این را بخون ! http://ccu.persianblog.ir/post/259/

ناجی تنها

چند سالی ایست که دوستداران طبیعت نگرانند . . . [ناراحت] اگه بشه چی میشه واقعن ... ممنون ... زیبا بووود .... مثل همیشه ....[گل]